sanddesign

Na kúpeľné miesta sú dané vysoké nároky na použité materiály. Na jednej strane je potrebná optická kvalita, na druhej strane vysoké nároky na pevnosť a hygienu. Flexibilné pieskovcové tapety práve tieto požiadavky ideálne spĺňajú a je možné ich použitie ako obklad aj vo vlhkom prostredí ako sú napríklad kúpeľne, sauny alebo priestory určené pre wellness. Pri ich aplikácii sa používajú vode odolné náterové hmoty obsahujúce vrstvu silikónovej impregnácie, ktorá chráni pred vlhkosťou.

V porovnaní s klasickou dlažbou alebo obkladom má tento materiál veľmi osobitý dizajn. Teplý a príjemný vzhľad pieskovca dotvára príjemný vzhľad a navodzuje príjemnú atmosféru. Vďaka svojej prirodzenej drsnosti je tento materiál priamo vhodný na pokrytie podláh týchto priestorov, ktoré majú zvyčajne vysoké bezpečnostné nároky na protišmykový povrch.

Pružnosť materiálu umožňuje takmer akýkoľvek tvar, nízka hmotnosť a hrúbka zas šetrí hmotnosť a priestor. Pri použití dvojzložkového materiálu je prirodzený vzhľad zachovaný tak, aby boli splnené požiadavky na čistenie a dezinfekciu.

Upozornenie! Pri čistení priestoru musíte mať na pamäti, že prírodná drsnosť materiálu musí byť zachovaná. Preto musíte vziať na vedomie, že čistiace prostriedky, ktoré odstraňujú usadené zvyšky mydla alebo iné nečistoty, nemôžu byť zotreté handrou, ale musia sa odstrániť teplou vodou a mäkkou kefkou alebo parným čističom.

Technické parametre

Oblasť použitia

Vnútorné a vonkajšie prostredie

Teplota spracovania

+5°C až 30°C

Veľkosť balenia

rolky v rozmere 270 cm x 120 cm (neorezané)
formátovaný produkt 59 cm x 29 cm

Hrúbka tapety

1 mm až 3 mm

Technický list na stiahnutie

Vzorkovník tapiet

Postup aplikácie

Podrobný postup aplikácie a spracovania nájdete v priloženom .pdf návode.