Flexibilné pieskovcové tapety dodávajú budovám a priestoru úplne nový a exkluzívny vzhľad a omnoho vyššiu hodnotu.

sanddesign

Okrem svojej nevyhnutnej funkcie fasády plnia aj reprezentatívne účely a podčiarkujú dôležitosť objektu alebo jeho konkrétnu funkciu. Flexibilné pieskovcové tapety sú vhodné aj pre fasády rodinných a bytových domov, alebo aj pre fasády z prefabrikovaných prvkov, napr. vetrané opláštenia. Okrem iného je tento systém schopný zabezpečovať odvetrávanie fasád. V tejto súvislosti možno odvetrávané fasády označiť ako viacvrstvový fasádny systém, v ktorom nosný fasádny obklad dostane ochranu proti poveternostným vplyvom. Tento typ fasád je neoddeliteľnou súčasťou stavebnej konštrukcie v Nemecku a Západnej Európe. Od tej doby sa ukázali byť prakticky bez poškodenia a s nízkymi nárokmi na údržbu. Aj samotný konštrukčný systém ponúka celý rad architektonických možností.

Na rozdiel od ťažkých obkladov z prírodného kameňa flexibilné pieskovcové tapety vďaka svojej nízkej hmotnosti nevytvárajú žiadne dodatočné požiadavky na pevnosť a statiku podkladového povrchu a nie je potrebné riešiť jeho dodatočné spevňovanie, čo napomáha k výraznému zníženiu nákladov na minimum. Flexibilné pieskovcové tapety je možné použiť na všetkých povrchoch v stavebníctve ako napríklad betón, omietka, sadrokartón, drevo a drevené kompozity, plasty a dokonca aj ľahké kovové povrchy. Naše tapety môžu byť vďaka svojej flexibilite použité aj na zakrivených plochách ako sú stĺpy alebo nerovné povrchy.

Aktuálna kolekcia má maľby pieskovcových stien vyrobených výlučne z čistých prírodných pieskov. Pre tento účel používame iba vybrané špeciálne kremenné piesky, ktoré obstarávame na celom svete. Našim zákazníkom ponúkame konzistentnú kvalitu na vysokej úrovni.

Flexibilný betón - sen architekta

Okrem škrupinovej konštrukcie sa betón stal čoraz dôležitejším aj v interiérovej architektúre a fasádnej konštrukcii. Flexibilita a vynikajúce vlastnosti flexibilného betónu otvárajú nové oblasti použitia. Vďaka svojej nízkej váhe je obzvlášť žiaduci flexibilný betón v oblasti fasádnych obkladov, napríklad ako opláštená stena s moderným a nadčasovým vzhľadom. Nízka pevnosť materiálu a flexibilita (ohybnosť), ako aj extrémna odolnosť robia z flexibilného betónového výrobku zaujímavý pre mnohé aplikácie. Flexibilný betón je skutočný betónový výrobok so všetkými jeho optickými vlastnosťami, ktorý sa skladá z prírodných materiálov normálneho betónu.

Technické parametre

Oblasť použitia

Vnútorné a vonkajšie prostredie

Teplota spracovania

+5°C až 30°C

Veľkosť balenia

rolky v rozmere 270 cm x 120 cm (neorezané)
formátovaný produkt 59 cm x 29 cm

Hrúbka tapety

1 mm až 3 mm

Technický list na stiahnutie

Vzorkovník tapiet

Postup aplikácie

Podrobný postup aplikácie a spracovania nájdete v priloženom .pdf návode.